20 lipca 2017

Wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami – wizyta Minister Edukacji Narodowej w Mikoszowie

celestyn

W poniedziałek, 17 lipca br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska odwiedziła Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn” w Mikoszowie. Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal towarzyszył Pani Minister.

Podczas rozmów z dyrekcją oraz kadrą pedagogiczną Centrum, Minister Anna Zalewska mogła z bliska zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem ośrodka oraz rozwiązaniami dotyczącymi dzieci i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami MEN w ciągu najbliższych dwóch lat przedstawi projekt ustawy dotyczącej wspierania rozwoju ucznia.

Centrum w Mikoszowie powstało w 1994 roku z myślą o chorych i niepełnosprawnych dzieciach, a także ich rodzinach, które miały utrudniony dostęp do profesjonalnej i kompleksowej pomocy medycznej, rehabilitacyjnej oraz odpowiedniego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Organem prowadzącym Centrum jest Stowarzyszenie Świętego Celestyna. Obszary działalności organizacji to medycyna, rehabilitacja, edukacja oraz praca dla osób niepełnosprawnych.

W efekcie wieloletniej działalności na terenie Ośrodka funkcjonują: Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn” NZOZ, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Niepubliczne Gimnazjum, Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Międzynarodowy Ośrodek Wolontariatu IBO, Ośrodek Hipoterapii i Dogoterapii, Zakład Aktywności Zawodowej.

źródło:Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Idź do góry