12 lutego 2018

Uroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir

Uroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir

9 lutego br. Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty uczestniczył w uroczystościach z okazji 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir zorganizowanych przez Oddział Związku Sybiraków we Wrocławiu  i Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu.

Dolnośląski Kurator Oświaty w wystąpieniu podziękował uczniom i nauczycielom za pamięć o Polakach deportowanych w latach 1939-1956 na Syberię, ich męczeństwie i wierności ideałom wolności i niepodległości.

Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy i nagrody uczniom laureatom oraz wyróżnionym w II Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Publiczność z wielkim wzruszeniem wysłuchała prezentacji utworów wybranych przez młodzież.

Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej zostały wręczone Medale Pro Patria oraz Odznaka Honorowa „Za zasługi dla Związku Sybiraków” i Odznaka Honorowa Sybiraka dla osób, które ofiarnie i z zaangażowaniem działają w organach Związku Sybiraków.

Uroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na SybirUroczystości 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir

 

Idź do góry