27 maja 2019

Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty uczestniczył 24 maja br. w koncercie podsumowującym przygotowania do tegorocznej dziesiątej edycji akcji „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”

Wydarzenie uświetniły wystąpienia okolicznościowe oraz występy zespołów pieśni i tańca z Kresów Wschodnich.

Podczas koncertu na wrocławskim rynku odbyła się uroczysta parada pocztów sztandarowych ze szkół uczestniczących w akcji, którą poprowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Akcja uczy młodzież patriotyzmu, historii, pozwala poznać dzieje naszego narodu i losy bliskich nam ludzi. Już po raz dziesiąty lat uczniowie z Dolnego Śląska wyruszą na Ukrainę, aby porządkować  kresowe nekropolie.

Fotorelacja

Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”Podsumowanie przygotowań do X edycji Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

Idź do góry