13 lutego 2019

Konferencja prasowa Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

konferencja

Dzisiaj odbyła się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu konferencja prasowa Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka na temat stanu przygotowania szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych do przyjęcia na rok szkolny 2019/2010 absolwentów klas 8 szkół podstawowych i absolwentów klas 3 gimnazjów. W konferencji uczestniczył Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal.

Podczas konferencji prasowej w Kurator poinformował, że dolnośląskie szkoły są przygotowane do przyjęcia podwójnego rocznika tzn. absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. W szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020, w związku z podwójną liczbą absolwentów, będzie podwojona liczba klas pierwszych w liceach, technikach, szkołach branżowych. Dla wszystkich uczniów kończących szkoły podstawowe i gimnazja zostaną przygotowane miejsca w szkołach.

Dolnośląski Kurator Oświaty przypomniał, że postępowania rekrutacyjne dla uczniów kończących 8-letnią szkołę podstawową oraz absolwentów ostatniej klasy gimnazjum są prowadzone odrębnie, co oznacza, że uczniowie nie będą rywalizowali o te same miejsca w szkołach –  będą ubiegać się o miejsca przewidziane tylko dla absolwenta konkretnej szkoły.

konferencja

Idź do góry