28 września 2021

CodeWeek-Europejski Tydzień Kodowania

codeweek plakat

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele

Zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu  w Europie. W dniach 9-24 października 2021 roku odbędzie się kolejna edycja CodeWeek- Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania?

Wydarzenie należy zgłosić poprzez stronę www.codeweek.eu/add. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut, ale jest niezbędny, aby organizowana inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/pomysly-na-codeweek2021 czekają gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021.

Dzieci i młodzież, a także rodzice, nauczyciele, pracownicy ośrodków kultury, bibliotek, przedstawiciele organizacji pozarządowych i wszyscy inni zainteresowani inicjatywą mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach z programowania w formule online, do których można dołączyć poprzez wydarzenie na Facebooku  https://m.facebook.com/events/4695099813842945/?event_time_id=4695284677157792&_rdr 

Na stronie koduj.gov.pl można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania czy EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

W przypadku pytań związanych z wydarzeniem, informacje można uzyskać pod adresem mailowym: programowanie@mc.gov.pl.

Zachęcamy do śledzenia profilu wydarzenia na facebooku (https://m.facebook.com/CodeWeekPL?_rdr)

i na Instagramie https://www.instagram.com/codeweekpl/).

codeweek plakat

Idź do góry