18 października 2016

I Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie dolnośląskich szkół.

Informujemy, że rozpoczęła się rejestracja uczestników do I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest kino przywracające pamięć historyczną.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tematów stricte filmoznawczych uczestnicy Olimpiady będą sprawdzać się także w zagadnieniach związanych z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów.

Na finalistów czekają miejsca m.in. na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce. Nagrodą specjalną jest stypendium na wybranym przez laureata kierunku w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Rejestracja na Olimpiadę odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.fn.org.pl/olimpiada. Tam też można znaleźć wszystkie niezbędne informacje oraz broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą.

Eliminacje szkolne odbędą się 17 listopada.

 

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa. Partnerami inicjatywy są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o Olimpiadzie udziela:

Agata Sotomska
Koordynatorka projektów edukacyjnych
Filmoteka Narodowa
Tel. (22) 54 21 075; kom. 695 363 351
olimpiada@fn.org.pl

Idź do góry