20 grudnia 2019

Konkurs Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski 2019” rozstrzygnięty

logo

18 grudnia w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się VII Finałowa Gala Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”. Tegorocznym zwycięzcą nagrody został Wojciech Pawłowski z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymali: laureat Wojciech Pawłowski oraz finaliści: Jakub Ciąpała z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie, Jakub Czarny z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocław, Wiktoria Kordacka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie i Stanisław Sochacki z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu.

Oprawą artystyczną uroczystości był występ Joanny Suflety. Na gitarze i przy fortepianie akompaniował Andrzej Michalak instruktor z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ulicy Kołłątaja we Wrocławiu.

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski” kierowana jest do twórczych i aktywnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie w każdym roku szkolnym ucznia, który potrafi łączyć obowiązki szkolne z realizacją swoich pasji, zainteresowań i działalnością społeczną. Tym samym może pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, a także zaangażowaniem w życie społeczne szkoły i środowiska.

Kandydatów zgłaszają dyrektorzy szkół w porozumieniu z samorządem uczniowskim. Komisja ds. Nagrody powołana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty nominuje finalistów, którzy podczas Galii Finałowej prezentują swoje osiągnięcia. Po prezentacji komisja wyłania laureata Konkursu „Orzeł Dolnośląski”.

Gratulujemy zwycięzcy i finalistom!!!

Idź do góry