11 października 2017

Fundacja dla Rodaka zaprasza do udziału w “Lekcji dla Rodaka”

cropped-logo

Szanowni Państwo,

Fundacja dla Rodaka zaprasza do udziału w “Lekcji dla Rodaka”

Akcja ta ma na celu organizowanie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży
na temat historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach, w tym spotkania
z Polakami stamtąd. Najmłodsi, podczas takich zajęć, uczą się o bolesnej karcie dziejów, ale tak samo o znaczeniu i doniosłości tych obszarów Rzeczypospolitej, które dzisiaj nazywamy Kresami.
Mali Polacy, którzy już włączają się w akcje charytatywne na rzecz Rodaków zza wschodniej granicy, zadają pytania: skąd wzięli się tam Polacy, dlaczego nie mogą wrócić, jak żyją obecnie i kiedy wrócą? Nasza Fundacja stawia sobie za cel udzielenie odpowiedzi na te pytania młodemu pokoleniu oraz włączenie go w działalność na rzecz Rodaków, którzy w wyniku tragicznych losów – najazdów, zsyłek, operacji antypolskiej – znaleźli się poza granicami swojego kraju. Pragniemy uwrażliwić młodzież
na potrzebę niesienia pomocy tym Rodakom oraz ich potomkom i merytorycznie przygotować ich
w zakresie tego tematu. Przygotowujemy materiały informacyjne dla nauczycieli i nawiązujemy kontakty
ze szkołami.

Patronat honorowy nad Akcją „Lekcja dla Rodaka” objęli: Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej, Związek Piłsudczyków RP oraz Pani Agnieszka Ścigaj – Poseł na Sejm RP.

Szczegóły  na:
http://www.fundacjadlarodaka.pl/wydarzenia/lekcja-dla-rodaka-2/

 

Idź do góry