29 sierpnia 2017

Szkoła Dialogu- program edukacyjny

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele!

Informujemy, że do końca sierpnia 2017 r. trwa rekrutacja do bezpłatnego programu SZKOŁA DIALOGU realizowanego przez Forum Dialogu- organizację pozarządową zajmującą się dialogiem polsko-żydowskim.  Pozostały jeszcze wolne miejsca na semestr jesienny 2017 r.

Celem Szkoły Dialogu jest poszerzanie wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Kierowany jest on do uczniów, którzy w trakcie warsztatów samodzielnie  odkryją i upamiętniają historię przedwojennej społeczności żydowskiej w miejscu zamieszkania.  W czasie warsztatów uczniowie przygotują swój autorski projekt- wycieczkę śladami Żydów w swojej miejscowości. Owe projekty będą brały udziałw ogólnopolskim konkursie, szkoły zaś otrzymają tytuł SZKOŁY DIALOGU.  Najlepsze projekty zostaną nagrodzone podczas dorocznej Gali szkoły Dialogu w Operze Narodowej w Warszawie.

Szkoła Dialogu oparta jest na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucze do przełamywania barier. Corocznie działaniami w omawianym zakresie obejmuje się 1200 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W efekcie programu SZKOŁA DIALOGU powstaje wiele różnorodnych inicjatyw zorganizowanych przez uczniów: wymiany młodzieży z Polski i Izraela, blogi i strony internetowe poświęcone historii społeczności żydowskiej, amatorskie filmy fabularne i dokumentalne, foldery turystyczne, wystawy, happeningi, lokalne festiwale oraz wiele innych.

Szczegółowe informacje w załączeniu:Program edukacyjny Szkoła Dialogu – Jesień 2017 Polska

Idź do góry