14 stycznia 2017

Pokolenie Dobrej szkoły – ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna

Pokolenie Dobrej szkoły – ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna

13 stycznia zostały wyemitowane spoty dotyczące reformy edukacji, które oficjalnie zainaugurowały kampanię informacyjną przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na temat zmian w systemie oświaty.

– Dzięki branżowej szkole, jestem dziś stylistą wnętrz aut luksusowych. Dzięki podstawom programowania w szkole, jestem dziś właścicielem międzynarodowej firmy informatycznej, która tworzy rozwiązania dla całego świata i zmienia go na lepsze – słyszymy w spocie informacyjnym przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Konwencja spotów przenosi uczniów do roku 2040, w którym już jako dorośli ludzie opowiadają o swoich sukcesach życiowych za sprawą zmian dokonanych w systemie edukacji.

Oprócz emisji spotów w telewizji, radiu i internecie oraz ogłoszeń w prasie, ministerstwo zaplanowało także inne działania. Do końca marca Kuratorzy Oświaty i Wojewodowie będą kontynuowali w swoich regionach spotkania z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i samorządowcami. Będą odpowiadali na pytania dotyczące zmian w systemie edukacji, wyjaśniali ewentualne wątpliwości.

We wszystkich województwach działają już regionalne zespoły koordynacyjne, powołane przy Kuratoriach Oświaty. W województwie dolnośląskim infolinia na temat reformy edukacji działa pod numerem telefonu: 71 340 64 71, w dni robocze w godzinach od 8.00 do 12.00.

Lista koordynatorów do spraw reformy edukacji w poszczególnych województwach.

Dodatkowo w MEN powołany został Zespół do spraw wdrażania reformy edukacji. Jego koordynatorem został wiceminister Maciej Kopeć. Zadaniem Zespołu jest monitorowanie działań związanych z reformą oświaty, w tym w szczególności wspieranie samorządów, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów w okresie reorganizacji systemu edukacji.

Na stronie reformaedukacji.men.gov.pl Ministerstwo Edukacji Narodowej sukcesywnie zamieszcza materiały informacyjne dotyczące zmian w systemie oświaty, a także najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na temat reformy.

Spot #1

Spot #2

Departament Informacji i Promocji

Idź do góry