15 maja 2018

IX edycja akcji “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

logo akcji 2

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele
wrocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych!

Już 3 lipca 2018 r. startuje letnia IX edycja akcji “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W jej ramach wolontariusze, głównie uczniów dolnośląskich szkół, uporządkują i zinwentaryzują zapomniane polskie nekropolie, które niszczeją na Ukrainie.
To największa tego typu akcja w Polsce!

Zwracamy się z gorącym apelem do Państwa Dyrektorów i Nauczycieli wrocławskich szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych o włączanie się do ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą!

Wśród tych zapomnianych grobów, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Wrocławia. Akcja ich ratowania  jest okazją do poznania historii swego rodu, a tym samym dziejów narodu polskiego. Jest to swoista lekcja patriotyzmu. Wierzymy,  że wielu młodych ludzi wraz z nauczycielami dołączy do grupy wolontariuszy i w tym roku część wakacji ( 3-13.07. 2018 r. ) spędzi za naszą wschodnią granicą.

Zapraszamy jeszcze trzy grupy uczniów wrocławskich szkół do udziału w tym pospolitym ruszeniu, aby przy współpracy wszystkich ludzi dobrej woli uratować kilkanaście kolejnych cmentarzy.

Ta szlachetność i aktywność nastoletnich Polaków przyczyni się do ocalenia pamięci o Kresach.

Zgłoszenia grup wolontariuszy do wyjazdu na Kresy przyjmuje Pani Grażyna Orłowska – Sondej – prezes Fundacji Studio Wschód, tel.  604 091 959

Przyłączmy się do akcji „Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”

 

Idź do góry