27 czerwca 2017

Finał IV edycji Programu Potęga

mPotęga

Szanowni Państwo,
od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4 klasie szkoły podstawowej
oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.
Tegoroczna edycja zakończyła się dofinansowaniem rekordowej liczby wniosków.  262 szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i grupy pasjonatów matematyki otrzymają od Fundacji mBanku grant na realizację swojego projektu edukacyjnego. Na wszystkie projekty Fundacja przeznaczy blisko 1,5 mln zł, co jest najwyższa kwotą w historii programu. Dofinansowanie otrzyma statystycznie
co 3 przedstawiony projekt: 189 projektów ze szkół podstawowych oraz 73 z gimnazjów i szkół średnich.

Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej.
Program grantowy mPotęga został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera”
i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.

Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl

 

Idź do góry