10 lipca 2017

Dolnośląscy wolontariusze wyruszyli na Kresy porządkować groby przodków

mapa cmentarzy porzadkowa

8 lipca wieczorem, około 1100 wolontariuszy wyjechało z Wrocławia na Kresy, by porządkować mogiły swoich przodków. Przez 10 dni wolontariusze będą porządkować zaniedbane polskie cmentarze, spotykać się z rodakami i młodzieżą szkolną. Przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, skąd wyruszali uczestnicy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, z wolontariuszami spotkali się Janusz Wrzal Dolnośląski Wicekurator Oświaty, Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Tadeusz Samborski Członek Zarządu Województwa.

Już po raz ósmy w  ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” uczniowie dolnośląskich szkół wraz z opiekunami wyjechali na Kresy, aby porządkować zapomniane, polskie nekropolie. Organizatorem akcji jest Fundacja Studio Wschód i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a patronatem objęła Telewizja Polska.

Podczas tegorocznych wakacji ponad 1100 młodych wolontariuszy pracować będzie na 133 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Podolu i Wołyniu.

wyjazd na Kresymapa cmentarzy porzadkowa

Mapę cmentarzy porządkowanych przez wolontariuszy sporządził Krystian Takuridis – wolontariusz akcji

źródło: https://pl-pl.facebook.com/OcalOdZapomnienia/

 

 

 

Idź do góry