8 listopada 2017

Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach

Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach

6 listopada Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty uczestniczył w uroczystości nadania imienia Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski i sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach. Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli minister Beata Kempa członek Rady Ministrów i Kornel Morawiecki Marszałek Senior Poseł na Sejm RP.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć program artystyczny o charakterze patriotycznym w wykonaniu dzieci klas pierwszych oraz uczniów należących do koła teatralnego klas IV – VII.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili montaż muzyczny pt. ,,Mówię o Tobie z dumą …”, który przypominał najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny, od czasów, gdy Polska była wolna, do rozbiorów i utraty niepodległości na 123 lata. Następnie uczniowie z koła teatralnego klas IV – VII zaprezentowali widowisko słowno – muzyczne od utraty niepodległości do II wojny światowej. Młodzi artyści, recytując wiersze oraz śpiewając pieśni patriotyczne, w przejmujący sposób przypomnieli zarówno najbardziej bolesne jak i wzbudzające dumę narodową momenty w dziejach Polskiego Narodu.

 Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w DobrzykowicachUroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach

Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w DobrzykowicachUroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w DobrzykowicachUroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w DobrzykowicachUroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w DobrzykowicachUroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach

 

 

Idź do góry