26 sierpnia 2021

Projekt „Bank Praktyk Krajowych”

Firma Inspire Consulting sp. z o.o. z Olsztyna realizuje projekt „Bank Praktyk Krajowych”, który jest współfinansowany z funduszy unijnych – nr umowy o dofinansowanie POWR.04.03.00-00-0025/18-00.
W ramach projektu została opracowana platforma, która jest miejscem nawiązywania kontaktów i współpracy między firmami i uczniami szkół kształcących w zawodach szkolnictwa branżowego w ramach praktyk zawodowych.

Platforma ma za zadanie ułatwić nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorstwami, urozmaicić ofertę praktyk oraz organizować i monitorować proces praktyk. Na platformie znajduje się moduł prowadzenia dzienniczka praktyk, do którego ma wgląd zarówno uczeń, przedsiębiorca oraz nauczyciel nadzorujący praktykę. Przedsiębiorca ma możliwość wystawienia opinii o praktykancie, a uczeń i szkoła mają możliwość wystawienia opinii o praktykodawcy. Platforma zawiera także bazę wiedzy z artykułami i wywiadami z ekspertami dotyczącymi tematów ważnych z perspektywy ucznia lub absolwenta wchodzącego na rynek pracy.

Na przełomie października i listopada br. planowane są warsztaty dla szkół kształcących w zawodach szkolnictwa branżowego z obsługi platformy oraz tematów związanych z wykorzystaniem „Banku Praktyk Krajowych” w zakresie optymalizacji procesu rekrutacji. Udział w projekcie, jak również korzystanie z platformy są całkowicie bezpłatne.

Platforma znajduje się pod adresem: https://bankpraktykkrajowych.pl/ Więcej informacji o projekcie oraz dokumenty rekrutacyjne dotyczące warsztatów mogą Państwo znaleźć pod linkiem: https://www.inspire-consulting.pl/pl/project/bank-praktyk-krajowych.

Odpowiedzi na ewentualne pytania znajdziecie Państwo pod numerem telefonu 535 601 507 lub adresem mailowym i.tobojka@inspire-consulting.pl

Idź do góry