22 listopada 2017

Prezentacja drugiego tomu polsko-niemieckiego podręcznika do historii

Prezentacja drugiego tomu polsko-niemieckiego podręcznika do historii

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w prezentacji drugiego tomu podręcznika pt. „Europa – nasza historia” powstałego w ramach projektu pn. „Polsko-niemiecki podręcznik do nauczania historii”. Stronę niemiecką reprezentowała Britta Ernst, Minister Edukacji, Młodzieży i Sportu Kraju Związkowego Brandenburgia.

W spotkaniu uczestniczył Janusz Wrzal Dolnośląski Wicekurator Oświaty.

Prezentacja podręcznika odbyła się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego na Dolnym Śląsku.

Podręcznik „Europa. Nasza historia” to wyjątkowy, polsko-niemiecki projekt, który został zainicjowany w 2008 r. przez rządy Polski i Niemiec. Zadanie stworzenia podręcznika do historii, który może być wykorzystywany zarówno w polskich, jak i niemieckich szkołach ponadpodstawowych, powierzono Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej.

Zgodnie z założeniami polskie i niemieckie wydanie podręcznika różni się jedynie wersją językową, natomiast treść, struktura i szata graficzna pozostają identyczne. Uzupełnieniem każdej wersji językowej jest dodatkowy materiał dydaktyczny w postaci zagadnień narodowych, odrębnych dla każdej ze stron.

Pierwszy tom podręcznika „Od prahistorii do średniowiecza” został zaprezentowany w czerwcu 2016 r. w Berlinie przez Ministrów Spraw Zagranicznych z Polski i Niemiec. Tom 2 „Czasy nowożytne (do 1815 roku)” został opublikowany pod koniec września tego roku i został zaprezentowany w Krzyżowej. Z kolei tomy 3 i 4, sięgające do historii najnowszej, ukażą się do 2020 r.

Prezentacja drugiego tomu polsko-niemieckiego podręcznika do historiiPrezentacja drugiego tomu polsko-niemieckiego podręcznika do historiiPrezentacja drugiego tomu polsko-niemieckiego podręcznika do historiiPrezentacja drugiego tomu polsko-niemieckiego podręcznika do historii

 

Idź do góry