22 listopada 2020

Prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych rozpoczęte – zapraszamy do udziału

ministerstwo edukacji narodowej

20 listopada br. rozpoczynamy prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021. Wszystkie nadesłane uwagi zostaną przekazane zespołom, które w kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt. Na merytoryczne opinie czekamy do 27 listopada. Prekonsultacje to efekt zmiany w egzaminach ósmoklasisty i maturalnym, które w roku szkolnym 2020/2021 zostaną wyjątkowo przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

 Prekonsutacje wymagań egzaminacyjnych – czekamy na opinie

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało propozycje wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021. Na merytoryczne uwagi i opinie w dotyczące tej propozycji czekamy do 27 listopada br.

Prosimy przesyłać je na adres mailowy prekonsultacje@men.gov.pl

Wszystkie opinie zostaną przekazane zespołom, które w kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt. Osoby przekazujące uwagi prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO udostępnioną na stronie internetowej ministerstwa https://www.gov.pl/web/edukacja/prekonsultacje-propozycji-wymagan-egzaminacyjnych

Zmiany w egzaminach w roku szkolnym 2020/2021

Prekonsultacje to efekt zmiany w egzaminach ósmoklasisty i maturalnym, które w roku szkolnym 2020/2021 zostaną wyjątkowo przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Informację w tej sprawie ogłosił wczoraj, 19 listopada br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej.

Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia.

Również w grudniu rozpoczną się szkolenia dla doradców metodycznych i nauczycieli, organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dodatkowo dyrektor CKE opublikuje aneksy do informatorów, zawierające m.in. opisy zmian w formułach arkuszy, zmodyfikowane zakresy struktur gramatycznych dotyczące egzaminów z języków obcych nowożytnych oraz listy lektur do egzaminów z języków mniejszości narodowych, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.

Więcej informacji na temat zmian w egzaminach w roku szkolnym 2020/2021 w komunikacie MEN dostępnym na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry