15 kwietnia 2019

Oświadczenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

logo

Wrocław, dn. 15 kwietnia 2019 r.

 

Oświadczenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

W związku z tekstem „Czy polecą głowy dyrektorów szkół? „To obrzydliwa próba zastraszenia środowiska” Edyty Brzozowskiej opublikowanym 14 kwietnia na portalu onet.pl informuję, że:

  1. Jestem zdziwiony i oburzony sugestią, jakobym miał domagać się zwolnienia dyrektorów. Stanowczo oświadczam, że nie miałem i nie mam zamiaru domagać się odwołania dyrektorów szkół ze stanowiska „jeśli nie przeprowadzą rad klasyfikacyjnych uczniów klas maturalnych”.
  2. Nie udzieliłem żadnemu urzędnikowi miejskiemu upoważnienia do powoływania się na mnie w rozmowach z dyrektorami trzech wrocławskich liceów objętych strajkiem, o czym mowa w artykule. Te domniemane rozmowy odbyły się bez mojej wiedzy, woli i zgody.
  3. Jako Dolnośląski Kurator Oświaty działam na podstawie prawa i w granicach prawa. Szanuję i respektuję kompetencje dyrektorów szkół. Zgodnie z przepisami prawa dyrektora szkoły zatrudnia i zwalnia wyłącznie organ prowadzący czyli w tym przypadku Miasto Wrocław.
  4. Jako Dolnośląski Kurator Oświaty odpowiadam za działalność Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Nie odpowiadam natomiast za działania urzędników Miasta Wrocławia i prowadzone przez nich rozmowy z dyrektorami szkół.

 

 

Z poważaniem pozostaję

Roman Kowalczyk

Dolnośląski Kurator Oświaty

 

Idź do góry