10 września 2021

„KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW –PROGRAMIS-TYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”

Organizatorzy „KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW –PROGRAMIS-TYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”, największego wydarzenie programistycznego dla dzieci i młodzieży w Polsce, a także Chorwacji, Hiszpanii, Bośni, Słowacji, Chile i Meksyku zapraszają do udziału w wydarzeniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki.
Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w dniach 11-12.09.18-19.09. oraz 25-26.09.2021 r.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

9 edycja akcji umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML. W trakcie zajęć uczniowie będą mieli okazję stworzyć własną grę komputerową lub aplikację mobilną, a także zapoznać się z podstawami jednego z języków programowania.

Dodatkowo, w tej edycji uczniowie klas 7 i 8 oraz przyszli maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach online z matematyki, na których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi.

Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń musi indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Wydarzeniu towarzyszą konkursy dla uczestników warsztatów oraz całych szkół, które są okazją do wykazania się wiedzą programistyczną, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród.

Idź do góry