26 czerwca 2019

Gala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego Śląska

Gala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego Śląska

14 czerwca br. Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty wręczył dyplomy laureatom międzynarodowych, ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych oraz mistrzom Polski w różnych dyscyplinach sportowych w roku szkolnym 2018/2019.

Wśród nagrodzonych są również stypendyści Ministra Edukacji Narodowej (30 osób) oraz mistrzowie sportu (25 osób) reprezentujący różne dziedziny sportu, często są to członkowie kadry narodowej juniorów, osoby niepełnosprawne.

Na uroczystość podsumowującą wybitne osiągnięcia uczniów z Dolnego Śląska zostało zaproszonych 130 laureatów olimpiad. W tym elitarnym gronie obok uczniów szkół ponadgimnazjalnych są również  laureaci olimpiad gimnazjalnych.

W gronie uhonorowanych uczniów jest 6 laureatów międzynarodowych olimpiad: Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej, 29. Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej odbywającej się  w Teheranie, Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej odbywającej się w Quebec City w Kanadzie, Olimpiady Bałtyckiej w Valmierze na Łotwie, Mistrzostw w Grach Logicznych i Matematycznych w Paryżu

oraz

4 uczniów, którzy  w wakacje będą reprezentować Polskę na olimpiadach międzynarodowych: 13 Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomii i Astrofizyki rozgrywanej w sierpniu 2019 r. na Węgrzech, XVI Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej, która odbędzie się w sierpniu 2019 r. w Hongkongu i Olimpiadzie Międzynarodowej Lingwistyki Matematyczne rozgrywanej na przełomie lipca i sierpnia 2019 r. w Korei Południowej.

Wśród nagrodzonych jest 5 uczniów dolnośląskich szkół reprezentantów Polski na III Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w Buenos Aires, 6 Mistrzów Świata i Europy oraz 7 uczniów, którzy zdobyli laur laureata na dwóch olimpiadach.

Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty gratulując młodzieży osiągnięć, powiedział, że sukcesy świadczą nie tylko o ich ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Życzył laureatom, aby nauka była dla nich nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystką życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Wyraził nadzieję, że w przyszłości usłyszymy jeszcze o nich za sprawą wspaniałych osiągnięć naukowych.

Dolnośląski Kurator Oświaty uhonorował nauczycieli i dyrektorów szkół. Podziękował im za zaangażowanie i wspaniała pracę uwieńczoną sukcesami swoich uczniów, dostrzeganie i rozwijanie ich zainteresowań i talentów. Szczególne gratulacje skierował do pana Marka Łaźniaka Dyrektora Zespołu Szkół nr 14 we Wrocławiu.

Zaproszeni na galę goście mieli przyjemność wysłuchać wystąpienia na temat ducha olimpijskiego pani Danuty Daszkiewicz-Ordyłowskiej, profesor oświaty, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu oraz Marcina Kuna absolwenta Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu, laureata 5 olimpiad:

  • Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
  • XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie,
  • IX Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie,
  • VI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,
  • IV Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Uroczystość odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Uczniom, nauczycielom, dyrektorom gratulujemy sukcesów!

Fotorelacja

Gala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego ŚląskaGala Olimpijczyków 2019 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego Śląska

Idź do góry