4 września 2019

Dolnośląska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Bolesławcu

Dolnośląska Inauguracja Roku Szkolnego

W nowo wybudowanym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk dokonał wojewódzkiego otwarcia roku szkolnego. W uroczystości uczestniczył Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal.

W Bolesławcu na inauguracji gościli:  Marzena Machałek – Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Wiceminister Edukacji Narodowej, Ewa Szymańska – Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Mendyk – Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej, Biskup Waldemar Pytel z Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, ks. prałat Andrzej Jarosiewicz – rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, Prezydent Miasta Bolesławiec – Piotr Roman wraz z zastępcami, przedstawiciele związków zawodowych, samorządowcy ze wszystkich gmin powiatu i wielu innych znamienitych gości.

Dolnośląski Kurator Oświaty pogratulował władzom powiatu w Bolesławcu mądrej, dalekowzrocznej polityki, która służy dobru lokalnej społeczności.

Goście w swoich wystąpieniach wszyscy życzyli uczniom i ich rodzicom wytrwałości w dążeniu do celów, osiągnięcia sukcesu na miarę możliwości i uśmiechu na co dzień. Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie szkoły. Dla dzieci ważnym przeżyciem było pasowanie na ucznia.

Uczniowie szkoły zaprezentowali swój program artystyczny, dotykający ważnych aspektów w życiu człowieka – zrozumienia, integracji, współczucia, tolerancji. Zrobili to wspaniale!

Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem nowego budynku szkoły.

Nowa siedziba Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu usytuowana jest przy ul. Bankowej 8. W roku szkolnym 2019/2020, w 26 oddziałach, uczyć się będzie 119 podopiecznych. Poza nauką Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu gwarantuje swoim uczniom także rehabilitację oraz rozwój zainteresowań na poziomie indywidualnie dostosowanym do rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

Przebudowa obiektu przy ul. Bankowej 8 w Bolesławcu rozpoczęła się w 2018 roku. Jego wartość oszacowano na 1 790 000 zł. Powiat Bolesławiecki, jako organ prowadzący dla Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, dzięki partnerskiej współpracy z niemieckim Powiatem Bautzen, otrzymał dofinansowanie na realizację inwestycji w ramach projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławiec i Bautzen”. Środki finansowe w kwocie 402 000 euro pochodzą z Programu Współpracy INTERREG POLSKA – SAKSONIA 2014 – 2020. Łączny koszt przebudowy szkoły wyniósł 6 100 000 zł.

Dolnośląska Inauguracja Roku SzkolnegoDolnośląska Inauguracja Roku Szkolnego

źródło -Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

Link do albumu ze zdjęciami

Idź do góry