16 marca 2020

Apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

logo

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Koleżanki i Koledzy!

W obliczu zagrożenia epidemicznego koronawirusem wszyscy zdajemy egzamin z odpowiedzialności, rozsądku, solidarności i dyscypliny. W chwili próby niezwykle ważne jest respektowanie zarządzeń władz państwowych oraz realizowanie ich rekomendacji. Nakazem chwili jest obywatelska postawa oraz troska o siebie i innych.

Im mniej mobilności, podróży, zgromadzeń i spotkań tym ryzyko zakażenia się koronawirusem jest mniejsze. Proszę więc Koleżanki i Kolegów, aby możliwie wielu pracowników w dolnośląskich szkołach, przedszkolach i placówkach pracowało zdalnie i pozostawało w gotowości. W szczególności proszę o nieorganizowanie wieloosobowych posiedzeń Rady Pedagogicznej oraz niezobowiązywanie nauczycieli do codziennego stawiania się w miejscu pracy. Bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzi są ważniejsze niż szkolenia, uzupełnianie dokumentacji czy porządkowanie gabinetów przedmiotowych. Nauczyciele pozostając w domu mogą z powodzeniem wspierać uczniów przez internet, poszerzać swoją wiedzę, wzbogacać warsztat pracy.

Warto, byśmy jako kadra kierownicza oświaty dawali przykład spokoju, opanowania, racjonalnych decyzji i troski o wszystkich uczestników szkolnych wspólnot.

Bądźmy razem  w tych trudnych chwilach. Tylko wspólnie, działając mądrze i zdecydowanie,  możemy wygrać walkę z koronawirusem.

Z poważaniem i życzeniami zdrowia

 Roman Kowalczyk

 Dolnośląski Kurator Oświaty

Idź do góry