31 października 2017

XXIV Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki

Informujemy, że Uniwersyteckie II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu organizuje XXIV Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki to konkurs znany nie tylko w kraju ale i zagranicą. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z Polski i środowisk polonijnych.

Turniej jest imprezą cykliczną, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych Sosnowca. Jego organizatorami są: Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu, Biblioteka Szkolna oraz miłośnicy poezji związani ze szkołą. Współorganizatorem jest Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest nadesłanie trzech opatrzonych godłem (pseudonimem) egzemplarzy jednego, nigdzie dotąd niepublikowanego ani nienagradzanego na innych konkursach wiersza. Tematyka i forma wiersza jest dowolna. Termin nadsyłania zgłoszeń – do 20 listopada 2017 r.

Bliższe informacje oraz regulamin konkursu na stronie http://plater.edu.pl/index.php/laur.

Idź do góry