15 października 2019

Nabór projektów do IX edycji Konkursu Naukowego E(x)plory

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,

1 października 2019 r. ruszył nabór projektów do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Poniżej informacja organizatora.

Już po raz IX zapraszamy młodych naukowców, wynalazców i innowatorów do podzielenia się swoimi nowatorskimi pomysłami z naszymi ekspertami. Najlepsze prace mogą liczyć na nagrody w postaci stypendiów naukowych (główne nagrody to stypendia w wysokości 10 000, 7 000, 5 000 złotych), wyjazdów międzynarodowych oraz wielu nagród rzeczowych. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020 na www.explory.pl

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2020 roku.

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bqFeA5fOQsQ

Bardzo zależy nam na tym, żeby informacja o konkursie dotarła do jak największego grona osób, dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o naszej inicjatywie na Państwa stronie internetowej.

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać nieodpłatne drukowane materiały w postaci plakatów i ulotek informacyjnych dotyczących Konkursu Naukowego E(x)plory bardzo prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres d.braziewicz@fzt.org.pl z następującymi informacjami:

– ilość plakatów

– ilość ulotek

– adres pocztowy, na który mamy przesłać materiały.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani zorganizowaniem spotkania informacyjnego dla młodzieży lub nauczycieli dotyczących możliwości uczestnictwa w programie E(x)plory (konkurs naukowy, staże badawczo-rozwojowe) w swojej placówce – także prosimy o kontakt mailowy. Z chęcią udostępnimy Państwu materiały ułatwiające organizację takiego spotkania lub przyjedziemy je przeprowadzić. Jeśli są państwo zainteresowani zaproszeniem nas do siebie – bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie (adres d.braziewicz@fzt.org.pl)  do 30 października. W razie pytań czy wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Dorota Braziewicz, Koordynator Konkursu Naukowego E(x)plory

d.braziewicz@fzt.org.pl
728 804 557

>

Idź do góry