22 grudnia 2020

Życzenia świąteczne Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Boże Narodzenie

Wyszeptane w biegu, zapisane w śniegu, złożone przy choince,

niech się spełnią życzenia wszystkie.

Te dalekie i bliskie….

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice,

Pracownicy szkół i placówek oświatowych województwa dolnośląskiego, 

przed nami Święta Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, które z powodu epidemii koronawirusa dla wielu z nas będą inne niż zwykle. Ale niezmienne jest przesłanie, które niosą: wiara, nadzieja i miłość.

Składając życzenia świąteczne dziękuję wszystkim Państwu – dyrektorom szkół i placówek, nauczycielom, pracownikom administracji – za zaangażowanie i dotychczasowe działania w warunkach nauczania na odległość, za pomoc udzielaną uczniom w tej niezwykłej sytuacji.

Rodzicom dziękuję za wspieranie pracy nauczycieli w przekazywaniu dzieciom wiedzy. Dzięki Państwa wsparciu praca nauczycieli jest skuteczniejsza i przyniesie zamierzone rezultaty. Dziękuję uczniom za większe niż zwykle zaangażowanie w samodzielną naukę. Proszę jednocześnie, abyście byli uważni i przestrzegali zasad bezpiecznego zachowania, chodzi o Wasze zdrowie i życie. Organom prowadzącym dziękuję za wszystkie formy wsparcia dyrektorów szkół i placówek, nauczycieli i rodziców w realizacji szkolnych zajęć dydaktycznych w warunkach zdalnego nauczania.

Wszystkim Państwu życzę, aby przy świątecznej choince i betlejemskiej stajence zagościła radość, szczęście i wzajemne zrozumienie, a Wigilijna Noc przyniosła wytchnienie od zgiełku codzienności. Niech te szczególne Święta będą czasem spędzonym wśród najbliższych, bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu pomyślność oraz piękne chwile w gronie życzliwych, dobrych ludzi, wzbogaci o kolejne, ciekawe wydarzenia, otworzy drogę do nowych celów, przynosząc zadowolenie z realizacji planów w życiu zawodowym i osobistym.

Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
i wszyscy pracownicy Kuratorium Oświaty

Idź do góry