23 października 2018

Zaproszenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „I Know America 2019”.

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w 16. edycji konkursu „I Know America 2019”.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:

  • Wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship dla jednej osoby. Laureat / laureatka spędzi miesiąc na kampusie Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana.
  • Pięć indeksów na studia pierwszego stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (jedynym dodatkowym warunkiem jest zdana matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem minimum 50%, aby można było przyjąć, że dana osoba poradzi sobie ze studiami w języku angielskim).
  • Miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.
  • Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki.
  • Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu/kwietniu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego Ambasadora (jeśli pozwala na to kalendarz).

 

Regulamin. Harmonogram. Zgłoszenie udziału (do 05-11-2018):

www.knowamerica.pl

Załącznik:

IKA2019 – plakat A4.pdf

Więcej informacji:

j.kaminski@kuratorium.wroclaw.pl

Idź do góry