26 marca 2019

Wiosną Stypendia Rosną 2019

Stypendia_sw_Mikolaja_grafika

W ramach programu Stypendia św. Mikołaja w pierwszy dzień wiosny startuje akcja Wiosną Stypendia Rosną 2019.

Fundacja Świętego Mikołaja, organizator akcji  zaprasza wszystkie szkoły w Polsce do udziału i wspólnego działania na rzecz zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin. Celem akcji jest budowanie solidarnej więzi między uczniami, szkołami, absolwentami i społecznością lokalną aby wspierać zdolnych oraz zaangażowanych społecznie uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności.

Przeprowadzone zostaną bezpłatne szkolenia dla nauczycieli pt. „Charyzmatyczny lider – koordynator programu stypendialnego w szkole”  W ramach szkolenia można dowiedzieć się Jak stać się liderem w swojej szkole?  Każdy z uczestników otrzyma dyplom poświadczający udział w warsztatach z zakresu przywództwa i umiejętności liderskich oraz pakiet pomysłów do działania.

Szkoły będą miały możliwość przystąpienia do programu Stypendia św. Mikołaja i pozyskania dodatkowych funduszy na stypendia w swojej szkole. W ramach akcji Wiosną Stypendia Rosną Fundacja Świętego Mikołaja podwoi wszystkie zebrane przez szkołę środki na stypendia dla uczniów, o ile szkoła zbierze w tym czasie min. 500 zł. Oznacza to, że jeśli szkoła zbierze 500 zł, otrzyma od Fundacji dopłatę w wysokości 500 zł (czyli razem na dedykowane subkonto szkoły dojdzie 1000 zł), fundacja dopłaci drugie tyle.

Akcja Wiosną Stypendia Rosną potrwa od 21 marca do 10 czerwca 2019 r.

Więcej o programie Stypendia św. Mikołaja można znaleźć na stronie:

https://stypendia.mikolaj.org.pl/ oraz https://mikolaj.org.pl/stypendia-sw-mikolaja/

Idź do góry