20 sierpnia 2020

Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2020

Fundacja Edukacyjna Perspektywy, organizator corocznej kampanii informacyjnej pn. Salon Maturzystów, informuje, że Dolnośląski Salon Maturzystów odbędzie się 22 września 2020 r.

Uczniowie będą uczestniczyć w wykładach ekspertów OKE, warsztatach prowadzonych przez psychologów i doradców kariery, zostaną zaproszeni na prezentacje uczelni, na indywidualne konsultacje i spotkania na wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

Kampania informacyjna, której celem jest dostarczenie uczniom klas maturalnych niezbędnej wiedzy na temat przyszłorocznych matur i wymogów rekrutacyjnych uczelni w 2021 roku, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, będzie się odbywać wyłącznie w wersji online.

Na platformie dedykowanej Salonowi będą funkcjonować trzy obszary aktywności: matura, studia i wirtualne stoisko.

  • Na scenie dedykowanej maturze (czas zajęć szkolnych, w godz. od 10:00 do 13:00) podczas spotkań online będą poruszane m.in. tematy: Jak przeżyć przedmaturalny rok? Jak się uczyć efektywnie i wypracować strategię maturalną? Młodzież otrzyma pakiet informacji na temat egzaminu maturalnego w 2021 r., specyfiki egzaminu z poszczególnych przedmiotów jak również porady ekspertów na temat kształtowania swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
  • Na scenie dedykowanej studiom (czas popołudniowy, w godz. od 16:00 do 19:00) odbędą się spotkania dotyczące m.in. umiejętnego korzystania z Rankingu Kierunków Studiów i Rankingu Szkół Wyższych na temat korzystania z wiarygodnych źródeł informacji o studiach i karierach absolwentów, webinaria poświęcone m.in. studiowaniu za granicą czy radzeniu sobie ze stresem.
  • Na scenie wirtualnego stoiska znajdującego się w strefie EXPO (w godz. 10:00-16:00) maturzyści będą mogli pobrać informatory dla kandydatów na studia, wykazy oferowanych programów studiów, linków kierujących na wybrane strony uczelni.

Zachęcamy dyrektorów szkół do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu, między innymi poprzez umożliwienie uczniom udziału w spotkaniach w sesji przedpołudniowej w salach lekcyjnych.

Więcej informacji na stronie: http://www.salonmaturzystow.pl/2020/wystawcy

 

Idź do góry