8 października 2021

Program: „Od grosika do złotówki”

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

 

            uprzejmie informujemy, iż Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, jako pozarządowa organizacja pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej, ogłosiła projekt edukacyjny pt.: „Od grosika do złotówki”.

Projekt adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych, którzy kontynuują go w klasie trzeciej. Jego tematyka koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie).

Celem programu jest zwiększenie skuteczności i dostępności edukacji w zakresie przedsiębiorczości w szkole podstawowej oraz podniesienie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej poprzez dostarczenie im innowacyjnych narzędzi dydaktycznych. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

Koordynatorem programu jest Pani Bogusława Ratajska. Szczegółowe informacje na temat projektu  znajdują się na stronie: https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/.

Idź do góry