9 kwietnia 2020

Program edukacyjny „Finansoaktywni” dostosowany do lekcji on-line.

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół podstawowych,

informujemy, że na początku marca br. wystartowała 6 edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Tematem przewodnim programu jest budżet, a celem uświadomienie młodzieży jak duże znaczenie w codziennym życiu ma jego umiejętne planowanie. Program ma charakter ogólnopolski i jest bezpłatny. Skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych. W tym roku program objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z wprowadzeniem zajęć zdalnych od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu, są dostosowane do lekcji on-line. Lekcje mogą zostać przeprowadzone w czasie rzeczywistym za pomocą wybranego komunikatora lub też nauczyciel może przesłać materiały uczniom do samodzielnej pracy w domu.

W celu zgłoszenia do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl. Na adres podany w zgłoszeniu zostanie przesłana informacja, jak pobrać zestaw materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej wraz z instrukcją, jak skorzystać
z materiałów. Materiały w formie elektronicznej zostaną również przesłane do wszystkich, którzy już zgłosili się do programu.

W ramach programu przewidziany jest także konkurs. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego, który mógłby być zrealizowany w ich miejscu zamieszkania oraz przeprowadzenia promocji tej inwestycji. Prace konkursowe można składać do 11 maja 2020 r.

Informacje, rejestracja do programu i konkurs oraz regulamin dostępne są na stronie www.finansoaktywni.pl

Idź do góry