21 września 2017

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Olimpiada Artboard 1 x4

Szanowni Państwo!
Informujemy, że  organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Filmoteka Szkolna oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tematów stricte filmoznawczych uczestnicy Olimpiady będą sprawdzać swoją wiedzę związaną z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów.Olimpiada zostanie rozegrana po raz drugi, a tematem przewodnim tej edycji jest kino wartości.
Na finalistów czekają m.in. miejsca na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce oraz akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju. Nagrodą specjalną jest roczne stypendium na wybranym przez laureata kierunku w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Więcej informacji, w tym broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych
z Olimpiadą, znaleźć można na stronie www.fn.org.pl/olimpiada.

Dane do kontaktu w załączeniu:Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Idź do góry