20 marca 2020

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć – rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,
przekazujemy treść komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej:

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska oraz instytucjami publicznymi przygotowaliśmy przewodnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.

W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

  • dziennika elektronicznego,
  • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
  • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Zachęcamy do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W załączeniu:Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć_komunikat MEN

Idź do góry