2 sierpnia 2018

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie dolnośląskich szkół i placówek oświatowych,

8 września 2018 roku odbędzie się 7. edycja Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lekturą Narodowego Czytania jest wybitne dzieło Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

Prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wraz z Pierwszą Damą lekturę Narodowego Czytania, powiedział – “W 2018 roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce”.

Tegoroczna edycja akcji ma wymiar szczególny, gdyż odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd wyjątkowa formuła wydarzenia. Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 2018 44 teksty Antologii Niepodległości.

Zachęcamy do włączenia się nauczycieli i uczniów w akcję Narodowego Czytania “Przedwiośnia”.

Informujemy, że na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie2018/ dostępne są:

  • formularz zgłoszenia udziały w akcji Narodowe Czytanie 2018,
  • lista 44 tekstów Antologii Niepodległości,
  • materiały do pobrania.

Szkoły i placówki, które wezmą udział w akcji proszone są o zalogowanie się w panelu kontaktowym i wypełnienie załączonego kwestionariusza w terminie do 8 września 2018 r. (samo czytanie w ramach akcji Narodowego Czytania może odbywać się w innym terminie).

Przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowane do organizatorów Narodowego Czytania

Idź do góry