29 sierpnia 2018

„Lekcje z ZUS”.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Organizator zapewnia każdemu nauczycielowi komplet materiałów dydaktycznych do czterech lekcji o ubezpieczeniach w postaci zeszytu nauczyciela ze scenariuszem lekcji, tekstami pomocniczymi, rozwiązaniem zadań, płyta DVD z materiałami multimedialnymi oraz fachowe porady w zakresie merytorycznym.

Zachętą do uczestnictwa w programie „Lekcje z ZUS” jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Na laureatów czekają nagrody, m.in. laptopy, tablety, czytniki e-book, a przede wszystkim indeksy i punkty w rekrutacji na uczelnie, z którymi ZUS zawarł porozumienie o współpracy.

W sprawie organizacji zajęć „Lekcje z ZUS” należy kontaktować z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS.  W razie jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji jest skrzynka mailowa: edukacja@zus.pl.

Idź do góry