8 listopada 2017

Konkurs ELEKTRON

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych X jubileuszową edycję ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON.

Konkurs dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.
ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym. W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D. Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej. Test finałowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Terminarz X edycji konkursu:

  • Zgłaszanie uczestników – do 24 listopada 2017 roku,
  • Eliminacje Szkolne – 8 grudnia 2017 roku,
  • Finał – 2 lutego 2018 roku.

Szczegółowe informacje na stronie https://www.wenif.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-elektron

 

Idź do góry