6 grudnia 2018

Konkurs Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski 2018” rozstrzygnięty

orzeł

4 grudnia w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się VI Finałowa Gala Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”. Tegorocznym zwycięzcą nagrody został Marcin Badowski z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otzymali: laureat Marcin Badowski oraz finaliści: Jolanta Drzazga z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie, Piotr Marchewka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie, Mateusz Materka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy i Natalia Rogowicz Garay z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Oprawą artystyczną uroczystości był występ duetu Olga Jankowska i Ewa Krauwurst oraz solistek Wiktorii Krysiak i Joanny Suflety. Na gitarze i przy fortepianie akompaniowali Ewa Siwek i  Andrzej Michalak instruktorzy z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ulicy Kołłątaja we Wrocławiu.

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski” kierowana jest do twórczych i aktywnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie w każdym roku szkolnym ucznia, który potrafi łączyć obowiązki szkolne z realizacją swoich pasji, zainteresowań i działalnością społeczną. Tym samym może pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, a także zaangażowaniem w życie społeczne szkoły i środowiska.

Kandydatów zgłaszają dyrektorzy szkół w porozumieniu z samorządem uczniowskim. Komisja ds. Nagrody powołana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty nominuje finalistów, którzy podczas Galii Finałowej prezentują swoje osiągnięcia. Po prezentacji Kapituła wyłania laureata Konkursu „Orzeł Dolnośląski”.

Gratulujemy zwycięzcy i finalistom!!!

„Orzeł Dolnośląski 2018”

„Orzeł Dolnośląski 2018”
Marcin Badowski z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
Orzeł Dolnośląski
Jolanta Drzazga z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie
Orzeł Dolnośląski
Piotr Marchewka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie
Orzeł Dolnośląski
Mateusz Materek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy
Orzeł Dolnośląski
Natalia Rogowicz Garay z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
Orzeł Dolnośląski
Dolnośląski Kurator Oświaty i zwycięzca konkursu Marcin Badowski z rodzicami

orzeł

 

Idź do góry