30 marca 2017

Konferencja na temat wdrażania reformy edukacji w Jeleniej Górze

Konferencja na temat wdrażania reformy edukacji w Jeleniej Górze

Dzisiaj Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty zorganizował i przeprowadził konferencje dotyczącą wdrażania reformy edukacji. Spotkanie odbyło się w Jeleniej Górze w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Jana Kochanowskiego dla dyrektorów Miasta Jelenia Góra oraz powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, kamiennogórskiego.

W pierwszej części konferencji Dolnośląski Kurator Oświaty poinformował o liczbie wydanych opinii dotyczących uchwał w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Janusz Wrzal Dolnośląski Wicekurator Oświaty i Małgorzata Henglewska Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego omówili zasady opiniowania arkuszy organizacyjnych.

W drugiej części zostały udzielone odpowiedzi na pytania dyrektorów szkół i placówek.

Na zakończenie konferencji, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Kurator zwrócił się do uczestników spotkania z życzeniami, aby były radosne, spędzone w gronie bliskich.

Konferencja na temat wdrażania reformy edukacji w Jeleniej GórzeKonferencja na temat wdrażania reformy edukacji w Jeleniej Górze

Idź do góry