24 października 2019

II edycja Akcja Charytatywna „Łańcuch Dobra”.

Zapraszamy do udziału w II edycji Akcji Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Salute”. W tym roku akcja będzie prowadzona w powiązaniu  z biciem rekordu długości papierowego łańcucha choinkowego, osiągniętego w I edycji (111 km 119 m 57 cm).

Akcja skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do szkół i placówek oświatowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha – w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.

Akcja rozpoczęła się 1 października 2019 r. i potrawa do 30 listopada 2019 r. Podsumowanie wymiaru długości łańcucha odbędzie się 6 grudnia 2019 roku.

Dana placówka ma możliwość przekazania na konto dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia sumy uzyskanej ze sprzedaży łańcucha oraz akcji temu towarzyszących. Brak wpłaty na konto nie wyklucza danej placówki z udziału w akcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora: www.prosalute.com.pl

Idź do góry