20 stycznia 2020

I Dolnośląski Konkurs Historyczny Żołnierze Niezłomni – Żołnierze Wyklęci

I DOLNOŚLĄSKI KONKURS HISTORYCZNY

ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie

 

informujemy, że Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej organizuje I Dolnośląski Konkurs Historyczny Żołnierze Niezłomni – Żołnierze Wyklęci. Do objęcia patronatem Konkursu zostali zaproszeni: Minister Michał Dworczyk, Senator RP Aleksander Szwed, Wojewoda Dolnośląski, Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Fundacja Kwartalnika „Wyklęci”. Celem Konkursu jest m.in. wzbogacanie wiedzy historycznej uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, popularyzacja wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej oraz uczczenie pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

 

Konkurs jest kierowany do uczniów klas VII i VIII szkół  podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych historią i losami „Żołnierzy Wyklętych”.

 

Zgłoszenia do udziału w I Dolnośląskim Konkursie Historycznym Żołnierze Niezłomni – Żołnierze Wyklęci należy dokonać do dnia 28 stycznia 2020 poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail:  konkurs_wykleci@zso.bystrzyca.eu lub pocztą na adres Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej, ul. St. Sempołowskiej 13, 57-500 Bystrzyca Kłodzka.

 

Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie www.facebook.com/I-Dolnośląski-KonkursHistoryczny-Żołnierze-Niezłomni-Żołnierze-Wyklęci-525199781310346

 

 

Informacji o Konkursie udziela wicedyrektor Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej pan Rafał Marek – r.marek@zso.bystrzyca.eu

 

W załączeniu:

1. Informacja o Konkursie

2. Regulamin Konkursu

3. Polecane lektury

4.Formularz zgłoszeniowy

5.Klauzula informacyjna RODO

 

 

Idź do góry