20 lipca 2018

Eliminacje szkół z klasami mundurowymi z terenu woj. dolnośląskiego do udziału w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych.

Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, organizuje IV Centralny Zlot Klas Mundurowych, który planowany jest w terminie 30 września – 6 października 2018 r. Miejscem realizacji  Zlotu będzie Ośrodek Szkolenia Poligonowego, obozowisko Karliki w Żaganiu.

W tej edycji  Zlotu przewidziane jest uczestnictwo reprezentacji wyłącznie jednej szkoły ponadgimnazjalnej z każdego województwa, prezentującej najlepsze wyniki w regionie.

Włączając się w ww. przedsięwzięcie Wojewódzki Sztab Wojskowy
we Wrocławiu przy zaangażowaniu podległych wojskowych komend uzupełnień przeprowadzi jednodniowe eliminacje wojewódzkie, mające na celu wyłonienie szkoły, która weźmie udział w zlocie.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 6 września 2018 r. Jednocześnie niezdeklarowane wcześniej szkoły zachęcamy do zgłoszenia akcesu uczestnictwa w eliminacjach do IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych.

W zawodach organizowanych przy wykorzystaniu bazy szkoleniowej Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu wezmą udział
9-cio osobowe drużyny, które będą rywalizowały w takich konkurencjach jak:

  • marszobieg zespołowy;
  • strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks;
  • rzut granatem na celność;
  • częściowe rozkładanie i składanie kbk AK na czas.

Do kontaktów w przedmiotowej sprawie w WSzW we Wrocławiu wyznaczeni zostali mjr Jacek Baran t. 261 656 042 oraz kpt. Piotr Grucela t. 261 656 047.

Idź do góry