24 maja 2017

V Gala Wolontariatu w Świdnicy

gala wolontariatu

Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty 23 maja br., wziął udział w  V Gali Wolontariatu w Świdnicy. Organizatorem było Gimnazjum nr 4. Młodzi wolontariusze podczas spotkania prezentowali swoje dokonania i wymienili się doświadczeniami.

Kurator, zwracając się do młodzieży, podkreślił że wolontariat to nie tylko bezinteresowna praca, ale też nietuzinkowy sposób na rozwijanie własnego potencjału, możliwość zdobywania nowych i cennych doświadczeń. Wolontariat jest przeciwwagą dla egoizmu, służy integracji społecznej. Sprzyja takim wartościom jak dobro wspólne i solidarność. Jest metodą uczenia się i kształcenia przez całe życie.

Gala została wymyślona w Gimnazjum nr 4 jako forum wymiany myśli i święto tych, co na co dzień dają innym cząstkę siebie. Co roku ma inny temat przewodni. Piąta edycja została poświęcona pomocy dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy. Przez kilka miesięcy uczniowie świdnickich szkół i świetlic środowiskowych tworzyli bajki i wiersze dla małych pacjentów. W efekcie powstała wyjątkowa książeczka, która została zaprezentowana podczas gali, a w najbliższym czasie uczniowie biorący udział w projekcie zapoznają z nią małych pacjentów. Podczas uroczystości „Bajki dla Latawca” zostały przekazane do biblioteki świdnickiego szpitala.

gala wolontariatugala wolontariatugala wolontariatugala wolontariatuUroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 Uroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 Uroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 gala wolontariatugala wolontariatugala wolontariatugala wolontariatu

źródło:Świdnica24.pl

Idź do góry