7 sierpnia 2019

Dolnośląska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

logo

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu uprzejmie informuje, iż dolnośląska inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, w dniu 2 września 2019 r. o godz. 10:00.

W budynku  przy ul. Bankowej w Bolesławcu przez lata funkcjonowała szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi. Zabytkowy, okazały budynek przeszedł generalny remont. W nowej siedzibie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych już od września 2019 r. będzie się uczyć ponad stu uczniów. Dzięki modernizacji przystosowano szkołę do potrzeb osób niepełnosprawnych, które wymagają szczególnej uwagi i troski. Z tego względu znacznie rozszerzono pierwotny plan remontu i adaptacji, aby dzieciom oraz wychowawcom zapewnić maksimum komfortu.

Przestronne, w pełni wyposażone sale lekcyjne oraz pomieszczenia terapeutyczne, umożliwią uczniom szkoły specjalnej naukę oraz bezpieczne i efektywne funkcjonowanie. Zaplanowano więcej klas, za to będą one mniejsze i mniej liczne. Niemal w każdej sali zamontowano umywalki. Na wszystkich piętrach są toalety – wyposażone w urządzenia ułatwiające niepełnosprawnym swobodne korzystanie z nich – osobne dla dziewcząt, chłopców oraz dzieci niesamodzielnych. Te wyposażono w kozetki do przebierania oraz prysznice. W budynku jest kuchnia, która będzie serwować posiłki w szkolnej stołówce. Na każdej kondygnacji zaplanowano sale rewalidacyjno – wychowawcze. Swój gabinet będzie miała również pielęgniarka. Jest też sala gimnastyczna, pracownia informatyczna, dwie świetlice, sala doświadczania świata, warsztaty przysposobienia do życia, w których dzieci będą uczyły się np. samodzielnie przygotowywać posiłki. Wewnątrz budynku zostały zamontowane dwie windy. Jedna z nich znajduje się w dobudowanej części kompleksu. Ostatnia kondygnacja również została wykorzystana na cele dydaktyczne.

W gabinetach zamontowano klimatyzatory. Ponad 500 tys. zł przeznaczono na zakup mebli i innych sprzętów potrzebnych dzieciom do nauki. Przed budynkiem szkoły wybudowano boisko z bezpieczną nawierzchnią, plac zabaw oraz urządzenia gimnastyczne.

Idź do góry