29 kwietnia 2021

Centrum Mistrzostwa Informatycznego – projekt dla nauczycieli i edukatorów

14 kwietnia 2021 r.  rozpoczął się nabór do trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu grantowego, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, który jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz NASK.

Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Partnerem Wiodącym Projektu jest Politechnika Łódzka, która realizuje go wraz z Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo – Hutniczą, oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Stowarzyszeniem I love math.

W projekcie mogą wziąć udział nauczyciele oraz edukatorzy. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie młodzieży uzdolnionej informatycznie. Za sukcesem poprzednich edycji stoi niewątpliwie dostęp grantobiorców do najnowszej wiedzy przekazywanej przez wykwalifikowanych specjalistów z najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Na nauczycieli i edukatorów, którzy przystąpią do projektu czekają:

  • 288 h szkoleń podnoszących kompetencje z algorytmiki i programowania,
  • grant finansowy o wartości 6400 zł na prowadzenie kółka informatycznego,
  • zestawy robotyczne,
  • materiały dydaktyczne, w tym scenariusze zajęć,
  • mentoring i opieka ekspertów na najwyższym poziomie,
  • możliwości wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami projektu.

 

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej: www.cmi.edu.pl.

Idź do góry