16 kwietnia 2018

Bajkopisarze poszukiwani!

bajka właśnie

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Wrocławski Dom Literatury – organizator 9. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY ogłasza szóstą edycję ogólnopolskiego konkursu „A to moja bajka właśnie…” dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Poszukujemy młodych bajkopisarzy! Konkurs polega na napisaniu bajki lub baśni.

Prace można nadsyłać do 20 kwietnia 2018 roku na adres e-mail: konkurs-bajka@domliteratury.wroc.pl

Regulamin konkursu „A to moja bajka właśnie…” znajduje się poniżej oraz na stronie internetowej Wrocławskiego Domu Literatury. Prosimy o zapoznanie się z nim przed wysłaniem zgłoszenia.

Uwaga! Długość tekstu nie może przekroczyć sześciu tysięcy znaków (ze spacjami). Nagrodzone bajki zostaną wydane przez Wrocławski Dom Literatury w formie książki. Laureatów poznamy podczas 9. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 25-27 maja 2018 roku.

Ubiegłoroczna edycja „A to moja bajka właśnie…” cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Nadesłano ponad 6000 prac. Zwycięskie prace zostały opublikowane w prasie (magazyn „Victor Junior” i „Victor Gimnazjalista”) oraz na stronie internetowej Wrocławskich Pro-mocji Dobrych Książek. Obecnie przygotowywana jest antologia baśni autorstwa ubiegłorocznych laureatów, która będzie miała premierę podczas 9. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

Regulamin A to moja bajka 2018

LIst_A_to_moja bajka_2018

Idź do góry