26 września 2016

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół podstawowych

z początkiem roku szkolnego wystartowała VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. 

Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.   Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Każdy dyrektor i pedagog, zainteresowany edukacją dzieci w zakresie tematyki bezpieczeństwa, może zgłosić szkołę do programu wypełniając formularz na stronie: akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy. Do wszystkich zgłoszonych szkół rozesłane zostaną bezpłatne materiały edukacyjne opracowane przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  Po zrealizowaniu zajęć wszystkie dzieci biorące udział w programie podchodzą do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, utrwalającego pozyskaną wiedzę i sprawdzającego jej poziom. Każda szkoła biorąca udział w programie nabywa prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Idź do góry